rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Gdy zbankrutował ZSRR , to wydawało się , że pewne anomalie ideologiczne mamy już za sobą , ale gdy zaczęto budować superpaństwo pod nazwą Unia Europejska , to zaczęło mi pachnieć nowym sowietyzmem . Aż tu wkrótce po ogłoszeniu zwycięstwa "jedynie słusznego" Traktatu Lizbońskiego Trybunał Europejski nakazał zdjęcie krzyży ze szkół we Włoszech . Komunizm wraca tam , gdzie kiedyś powstał czyli na zachód !

Unia Europejska wyrolowała większość narodów pozbawieniem ich prawa do referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego, a na Irlandczykach i Czechach akceptację tego traktatu nieomal wymuszono .

Od czasu kiedy ogłoszono w Brukseli , że komunizm został obalony przez Niemców , którzy zburzyli mur berliński stało się dla mnie jasne , że Unia Europejska to nic innego jak Związek Sowiecki w zmodyfikowanej formie !!!

Przecież ideologie komunistyczną stworzyli Marks i Engels w Niemczech , a Lenina przewieziono z Niemiec do Petersburga pociągiem pancernym po przeszkoleniu go w zakresie terroryzmu państwowego .

Dla niedowiarków przypomnę jakie są wspólne elementy ideologii ZSRR i UE :

1. W ZSRR obowiązywał ateizm , a w Unii Europejskiej laicyzm , co oznacza to samo tylko ładniej brzmi

2. W Związku Sowieckim rządzili komisarze ludowi, a w UE rządzą również komisarze , tylko bez dodatku przymiotnikowego .

3. Związek Radziecki był teoretycznie wspólnotą narodów , a praktycznie scentralizowanym molochem biurokratycznym ze stolicą w Moskwie, natomiast UE , to też wspólnota róznych narodów ze scentralizowaną biurokracją tyle ,że w dwóch miastach : Brukseli i Strasburgu .

4 . Konstytucja ZSRR była nadrzędnym prawem dla wszystkich narodów , a w UE Traktat Lizboński ma stać się ważniejszy od biblii i od każdej konstytucji narodowej , czyli wychodzi na to samo .

5 ZSRR miał swojego pierwszego sekretarza , ministra spraw zagranicznych , obrony itd. i żaden naród nie miał nic do gadania w sprawach polityki zagranicznej czy obrony , a w UE wkrótce będzie tak samo .

6. ZSRR dbał o propagandę i w każdym większym mieście każdego kraju członkowskiego był pomnik Lenina , pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej i napisy w stylu : " Dziękujemy za braterską pomoc" , a w UE też dbają o propagandę sukcesu i wystarczy porozglądać się wokoło aby dostrzec tablice : "droga budowana ze środków unijnych" , " kanalizacja wykonana w ramach funduszy wsparcia rozwoju regionalnego UE" , "pomoc studentom zapewniła UE " , Nic dodać nic ująć tylko pomyśleć ...

Ostatnie złudzenia co do tzw. demokracji unijnej straciłem po ogłoszeniu wyroku na krzyże we włoskich szkołach jakie wydał Trybunał w Strasburgu.

Wojna z krzyżami , to przecież stara tradycja komunistyczna i nawet Karol Wojtyła w Nowej Hucie musiał osobiście bronić krzyża w czasach PRL-u .

Jak tak dalej pójdzie , to Bruksele i Strasburg zakażą czytania biblii w szkołach i polecą zastąpić przedmiot religii przedmiotem nauki na pamięć traktatu lizbońskiego.

Od tragedii pod Smoleńskiem minęło zaledwie cztery miesiące, a już komuś zaczął przeszkadzać krzyż pod Pałacem Prezydenta R.P., wystawiony dla upamiętnienia 96 ofiar katastrofy samolotu z Prezydentem R.P. na pokładzie .

Ci sami politycy , którzy nie mają odwagi skrytykować opieszałości i nadużyć Rosjan w prowadzonym śledztwie w sprawie Katynia 2010 roku jakoś mają odwagę wypowiadać się publicznie przeciw obecności krzyża pamięci na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie !

Jednego jestem pewien w Polsce zamach na krzyż nie przejdzie , bo POLACY DALI SOBIE RADĘ Z ZSRR ,TO Z UNIĄ EUROPEJSKĄ i Socjaldemokracją oraz lewą prawicą TEŻ SOBIE PORADZĄ .

PRECZ Z KOMUNĄ i postkomuną !

BÓG , HONOR, OJCZYZNA to są ideały prawdziwych Polaków , a bez krzyża nie ma ani Boga ani honoru ani Ojczyzny , bo krzyż jest symbolem najwyższego poświęcenia i honoru .

Rajmund Pollak

2010-08-10 | Dodaj komentarz
dociekliwy
2010-08-16 09:33:26
Kedyś nasi premierzy jeździli po instrukcje do Moskwy, a teraz latają do Brukseli po dyrektywy Unijne , a Superwładze UE podlizują się Rosji, czyli niewiele się zmieniło .

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516203
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Zamach na krzyż , to powrót do komunizmu !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała